Początek

Posted by
Z założenia to blog podróżniczy. Czy tak zostanie, czas pokaże. Tytuł “Trzy Osły” daje spory margines tematyczny 😉 Powstał z kilku powodów: 1. potrzeby usystematyzowania sobie wypraw w lepszej formie niż stare notatki poupychane między mapy, 2. być może okaże się przydatny dla ludzi wybierających się w opisywane tu miejsca, 3. daje możliwość relacjonowania w czasie rzeczywistym. Przede wszystkim jednak daje nieograniczoną możliwość wygadania się, bez obawy, że ktokolwiek mi przerwie!
Co do podróży, to dziwna sprawa… Człowiek zaczyna z ciekawości, chęci zrobienia czegoś innego, potrzeby oderwania się od codzienności, a po jakimś czasie łapie się na tym, że ma w głowie trzy kolejne wyprawy, a siostra zamiast sweterka na święta kupuje mu zapałki szturmowe i koc ratunkowy.
Wydaje mi się jednak, że podróżowanie może być nie tylko czymś incydentalnym, “od czasu do czasu”, ale może być najbardziej naturalnym dla nas stanem, celem samym w sobie.

Zwykle nawet kierunek nie jest zbyt istotny. Najistotniejszy staje się fakt bycia w drodze.Argentyna, Patagonia, po całodziennym trekkingu w deszczu Fitz Roy nie chciał wyjść z chmury. ps. I tak było warto!!!

 

Założyciel bloga, podróżnik, osioł.