Najlepszy kurs na paralotnie

Posted by

Chcesz nauczyć się latać na paralotni? Bardzo dobra decyzja!

Latanie na paralotni to niesamowita przygoda, świetna zabawa a nawet hobby na całe życie.

Jeśli nie jesteś pewien, czy Ci się spodoba, możesz na początek umówić się na lot paralotnią w tandemie z doświadczonym instruktorem. Instruktor w trakcie lotu wszystko Ci wyjaśni, będziesz mógł sprawdzić jak czujesz się w powietrzu i czy ten sport jest dla Ciebie. Taki lot jest zupełnie bezpieczny. Instruktor ma za sobą setki godzin w powietrzu i jest w stanie doskonale zadbać o Twoje bezpieczeństwo. Loty na paralotni odbywają się w Krasnymstawie, niedaleko miasta Lublin, przy głównej trasie na Warszawę.

na paralotni

lot paralotnia

Latanie na paralotni jest wspaniałą okazją aby poznać nowych ludzi, nowe miejsca, zwiedzać świat. Paralotniarze uwielbiają podróżować po świecie w poszukiwaniu najciekawszych miejsc do latania. Sama paralotnia mieści się w plecaku, więc można z nią chodzić po górach. Co najważniejsze nie trzeba już z góry schodzić na dół, bo przecież można zlecieć na paralotni.

Latać na paralotni może prawie każdy. Nie potrzeba specjalnej kondycji, czy predyspozycji. Na zachodzie Europy paralotniarstwo to popularny sport wśród emerytów. W odróżnieniu od skoków ze spadochronem, lądowanie na paralotni jest bardzo miękkie. Można nawet lądować na tyłek, pod którym pilot ma specjalny protektor.

Osoby niepełnoletnie również mogą zrobić kurs paralotniowy.   
Żeby zdać egzamin na pilota paralotni trzeba mieć skończone 15 lat i należy przedłożyć pisemną zgodę opiekunów prawnych.

Latanie na paralotni można uprawiać w górach, wtedy biegniemy z otwartą paralotnią nad głową, która w pewnym momencie zaczyna szybować z góry a my razem z nią. Można też latać na paralotni na terenach płaskich, wtedy wykorzystywane są tzw. wyciągarki. Są to specjalne urządzenia, które wyciągają paralotnie w górę liną z odpowiednią siłą. Po osiągnięciu wysokości kilkuset metrów, pilot paralotni odczepia linę i szybuje samodzielnie.

Niezależnie od tego jak chciałbyś latać na paralotni, na początku koniecznie trzeba zrobić szkolenie paralotniowe.

Taki kurs na paralotnie trwa minimum tydzień, w zależności od pogody, ale zajęcia zwykle odbywają się rano i wieczorem. Można też umówić się na kurs, który będzie prowadzony wyłącznie w weekendy. Najważniejsze, żeby wybrać odpowiednią szkołę.

Dobra szkoła paralotniowa to taka, która uczy w małych grupach, najlepiej jeśli nauczysz się startować zarówno z góry, jak i z wyciągarki. Ważne jest to, żeby kurs nie był ograniczony czasowo, bo każdy z nas w innym tempie opanowuje nowe umiejętności. Dobra szkoła paralotniowa będzie uczyć Cię do skutku, aż opanujesz wszystkie umiejętności z programu kursu, nie powie Ci, że kurs jest skończony, bo upłynął czas. Poza tym ważne, żebyś miał możliwość po kursie dalej latać pod okiem swojego instruktora. To zapewniają szkoły, które często organizują latanie z wyciągarki, wyjazdy w góry, czy wyjazdy zagraniczne. Dobry instruktor musi mieć cierpliwość i wyrozumiałość do błędów kursantów uczących się latać na paralotni.

kurs paralotnie

Wszystkie te wymagania świetnie spełnia Szkoła Paralotniowa ARAgliding, w mieście Krasnymstawie w województwie lubelskim. Nawet jeśli nie mieszkasz w okolicy, warto zaplanować sobie urlop na takie szkolenie i przyjechać do Krasnegostawu. Dobre wyszkolenie zapewni Ci nie tylko bezpieczeństwo w uprawianiu tego sportu, ale i lepsze możliwości rozwoju jako samodzielny pilot po zdaniu egzaminu.

Jeśli interesują Cię paralotnie niedaleko miasta Lublin, powinieneś przyjechać do Krasnegostawu. Możesz polecieć z instruktorem paralotnią w tandemie, możesz też zapisać się na jednodniowe szkolenie zapoznawcze na paralotnie. W ciągu jednego dnia nauczysz się podstaw obsługi paralotni, nauczysz się nią sterować, poćwiczysz cały dzień na ziemi pod okiem instruktora a na koniec wykonasz samodzielny lot paralotnią! To świetna okazja, żeby sprawdzić, czy paralotnie są dla Ciebie, zanim zapiszesz się na pełny kurs paralotniowy. Sprawdź kalendarz najbliższych szkoleń paralotniowych w Krasnymstawie i zapisz się w dogodnym dla Ciebie terminie.

Przeżyj przygodę życia!